550 lat temu urodził się Mikołaj Kopernik

24.10.2022
Mikołaj Kopernik urodził się w Toruniu w 1473 r., zmarł w 1543 we Fromborku. Poza astronomią zajmował się medycyną, prawem, ekonomią oraz pracą administracyjną.
więcej o 550 lat temu urodził się Mikołaj Kopernik
Idea Światowego Kongresu Kopernikańskiego

24.10.2022
Wydarzenie zaplanowane z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika ukaże stan badań nad życiem i działalnością wybitnego astronoma, a także jego wpływem na rozwój nauki. Organizatorami Kongresu są: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Idea Światowego Kongresu Kopernikańskiego
Dobry znak dla Kongresu Kopernikańskiego

21.10.2022
Światowy Kongres Kopernikański, który w 2023 roku odbędzie się z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, ma już logo oraz identyfikację wizualną. Ich motywem przewodnim jest granica między światłem i cieniem. Projekt poznańskiej pracowni dobosz.studio okazał się najlepszym spośród zgłoszonych do konkursu.
więcej o Dobry znak dla Kongresu Kopernikańskiego