Ostatni dzień obrad w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego

26.05.2023
Program trzeciego dnia, który zamyka krakowskie ogniwo naukowego przedsięwzięcia organizowanego dla uczczenia 550. Rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, wypełniły ponownie debaty polskich i zagranicznych ekspertów z dziedziny filozofii i ekonomii.
więcej o Ostatni dzień obrad w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego
Drugi dzień obrad Światowego Kongresu Kopernikańskiego

25.05.2023
W trakcie drugiego dnia kongresu zainteresowani mogli wziąć udział w sumie w ośmiu panelach dyskusyjnych zorganizowanych w obu częściach wydarzenia - filozoficznej i ekonomicznej. W każdej części odbyły się cztery spotkania. W części wspólnej z wykładem pt. „T. Gresham, M. Kopernik czy N. Oresme? Z historii prawa gorszego pieniądza" wystąpił prof. Mirosław Bochenek z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
więcej o Drugi dzień obrad Światowego Kongresu Kopernikańskiego

24.05.2023
Mikołaj Kopernik – imponujący różnorodnością zainteresowań człowiek renesansu, który aktywnie działał w obrębie wielu dziedzin życia i nauki, wybitny badacz należący do ścisłej światowej czołówki naukowców o ponadczasowym znaczeniu, urodził się w 1473 roku w Toruniu, studia rozpoczął w 1491 roku Krakowie, a na Warmii i w Olsztynie oddawał się przez 40 lat swojego życia szczytnej służbie krajowi.
więcej o W Auditorium Maximum UJ otwarto krakowską część Światowego Kongresu Kopernikańskiego
W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę poświęconą Kopernikowi

11.05.2023
Bezcenne starodruki i rękopisy ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej, w tym przede wszystkim niezwykle rzadko pokazywany autograf "De revolutionibus orbium coelestium" Mikołaja Kopernika, oglądać można na otwartej 11 maja wystawie, która zorganizowana została dla uczczenia 550. rocznicy urodzin genialnego astronoma i studenta naszego uniwersytetu.
więcej o W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę poświęconą Kopernikowi
Unikatowa wystawa kopernikańska w Collegium Maius

27.04.2023
W związku z rocznicą 550-lecia urodzin Mikołaja Kopernika w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego otwarto 26 kwietnia wystawę autorstwa prof. Aleksandra Skotnickiego zatytułowaną "Mikołaj Kopernik i Uniwersytet Jagielloński na krakowskich pocztówkach oraz na znaczkach pocztowych Polski i całego świata".
więcej o Unikatowa wystawa kopernikańska w Collegium Maius